niedziela, 3 maja 2015

Babska solidarność


Witajcie!

Głownym tematem mojego boga, jest jak wiecie moda. Piszę zazwyczaj o danej stylizacji, o tym jakie ubrania są modne i przydatne. Ale ile można pisać o ciuchach?... Motywy się powtarzają, niektóre stylizacje są do siebie podobne , więc nie ma sensu mówić po raz enty na ten sam temat, a refleksje dotyczące innych sfer życia kłębią się w głowie, dlatego dzisiejszymi postanowiłam podzielić się z Wami.
Po weekendzie spędzonym w babskim gronie jestem bogatsza o wiedzę z różnych dziedzin życia, bliższa wielu problemom, a przede wszystkim zrelaksowana i szczęśliwa.
Bardzo często wchodząc w dorosłe życie, zakładając rodziny kobiety odcinają się od swoich przyjaciółek na rzecz dzieci, męża, domu. Natłok obowiązków, praca i brak czasu dla siebie sprawia, że to, co sprawia nam ogromną radość i wzbogaca nasze życie, odchodzi na dalszy plan.
Większość z nas ma trudność z dbaniem o zaspokajanie swoich potrzeb, bo wydaje nam się,że robimy to kosztem innych. Nic bardziej mylnego. Kobiece rozmowy, "dzielenie włosa na czworo", nocne eskapady, wzmacniają w nas pewność siebie, ładują wyczerpane czasem baterie co z kolei sprawia, że szczęśliwsze  wracamy do swoich zajęć.
Przyznam się, że jestem typem człowieka, który nie  może się obejść bez bliskich osób, szczególnie bez moich przyjaciółek. Każdy problem, który spędza mi sen z powiek jest omawiany z bratnią duszą i zawsze rodzi się rozwiązanie. Nieważne czy zaczynam nowe życie, czy opłakuje stare. Jeśli potrzebuję wsparcia, dostane je.  Tylko kobiety, dzięki swojej empatii są zdolne znaleźć się w położeniu innej osoby i pomagają wyjść z dołka. Otoczą troską i wsparciem, którego często nam brakuje.
Oczywiste jest to, że nie każda kobieta do takiej relacji się nadaje. Są takie, które potrafią wykorzystać nasze zaufanie , takie które zazdroszczą, bądź cieszą się z niepowodzeń innych. Na szczęście wysoko rozwinięta kobieca intuicja pozwala mi wyczuć takie osoby na odległość , czego i Wam drogie czytelniczki życzę.


" W piekle powinno być miejsce dla kobiet, które nie pomagają innym kobietom"
                                                                                                       Madeleine Albright
Body w paski, marynarka,kopertówka - second hand
czółenka - deichmann
apaszka - lidl

Social Icons

Popular Posts

Featured Posts