sobota, 19 września 2015

Przytulanie


Dobry wieczór!

Kochani! Jak wiecie bloga prowadzę trzy lata. Opublikowałam ponad 300 postów i opisałam większość ponadczasowych trendów. Moda jest moją pasją, ale nie jestem modowym fanatykiem. Nie śledzę bacznie pokazów mody, nie przeżywam tego, co dzieje się na fashionweekach. Tworzę stylizacje z ubrań dostępnych w sieciówkach za małe pieniądze, bądź tych które są w second handach. Jednym słowem-tak jak ja , może wyglądać każda kobieta. Ponieważ dzisiejsza stylizacja niczym szczególnym się nie wyróżnia, (jak wiele ostatnich) napiszę częściej będę pisać o tym, co mi w duszy gra. Dzięki temu, będziecie mogli poznacie jakąś namiastkę mnie.

Jako partnerka , kobieta w długoletnim związku zastanawiam się coraz częściej nad mocą przytulania. Jestem osobą niezwykle ciepłą. Złośliwi twierdzą, że miłości jest we mnie tyle, iż wystarczyłoby na kilku mężów i gromadę dzieci, ponieważ jeden mężczyzna i dwójka dzieci nie są w stanie przyjąć takiej ilości uczuć:) Cała moja trójka wręcz ode mnie ucieka. Facetowi za gorąco, dzieciarni nie wygodnie. Chcąc dowiedzieć się dlaczego nie potrafię żyć bez okazywania czułości na każdym kroku, zaczęłam zgłębiać wiedzę na ten temat. Dowiedziałam się jak wielką rolę odgrywa ono w naszym życiu i postanowiłam, że się tą wiedzą z Wami podzielę.

Przytulanie jest bardzo ważne na każdym etapie naszego życia. Mężczyznom często wydaje się, że jest ono oznaką słabości, że przytulają się "mięczaki". Nic bardziej mylnego. Dzięki przytulaniu jesteśmy psychicznie silniejsi, bardziej odporni na stres i lepiej radzimy sobie w życiu, gdyż obniża ono poziom stresu.
Przytulanie niemowląt a właściwie jego brak powoduje, że dzieci często chorują i wolniej się rozwijają. Natomiast dzieci, którym okazuje się miłość w dorosłym życiu są bardziej pewne siebie. Częste pieszczoty, nie tylko we wczesnym dzieciństwie sprawią, że wyrośnie na człowieka o wysokim poczuciu własnej wartości. Dziecko często przytulane wie, że nie jest samo, że może dorosłemu ufać , co jest bardzo istotne dla budowania poczucia bezpieczeństwa.
 Drogie mamy! Jeśli chcecie wychować samodzielne i zdrowe dziecko przytulajcie je jak najczęściej i nie słuchajcie mitów o tym, że w ten sposób wychowacie maminsynka bądź córkę niezaradną życiowo.
Przytulanie w związku wpływa na zwiększenie zaufania. Poprzez dotyk dajemy partnerowi sygnał, że jest dla nas ważny.Wiele par przytulanie przedkłada nad sex (sama zaliczam się do tej grupy) ponieważ zapewnia nie tylko przyjemność zmysłową ale również poczucie bliskości, komfortu i bezpieczeństwa. Podczas tej jakże prostej czynności wydziela się oksytocyna, zwana również hormonem przywiązania.
Przytulajmy się zatem jak najczęściej!!
Dobrej nocy! Ściskam Was:)
sukienka - river island - do kupienia u mnie
czółenka - zara
torba - mohito
naszyjnik - second hand


Social Icons

Popular Posts

Featured Posts