środa, 4 października 2017

Długi kardiganDzień dobry!

To, że jesienią i zimą przyjemnie się nosi ciepłe swetry - wiemy. Każdy wie też, że są szalenie modne. Im dłuższy, tym lepszy. Daje więcej ciekawych możliwości i  możemy go nosić zamiast płaszcza w cieplejsze dni.
Ale dziś nie o tym. O modzie pisać nie lubię. Wszystko, co z modą związane widać na zdjęciach. Komentarze zbędne. Z

Dedykuje ten wpis  uzależnieniu od.... Facebooka. 
Ostatnio natknęłam się na artykuł, poświęcony temu zjawisku. Ku mojemu dziwieniu dowiedziałam się, że facebook uzależnia tak samo, jak hazard, alkohol czy narkotyki. Dla mnie,osoby wychowanej w głębokiej komunie, gdzie żaden z moich rówieśników nie wiedział co to internet do niemalże 18 roku życia, to niepojęte. A jednak! 
Badania psychologów potwierdzają, że im więcej lajków dostajemy tym bardziej aktywne stają się obszary odpowiedzialne ze odczuwanie przyjemności. I tak , jak wszystko co sprawia nam przyjemność - uzależnia. 

O ile dla osoby dorosłej ilość lajków jest czymś przyjemnym, lecz niestanowiącym o poczuciu własnej wartości, o tyle dla osoby wchodzącej w okres dojrzewania, podatnej na opinię innych może stanowić poważny problem. 
Dlatego Drodzy rodzice! Pamiętajcie, by dzieciom ufać, lecz także kontrolować. Sprawdzajcie posty Waszych dzieci, obserwujcie czy nie chcą się wykreować w internetowym świecie na kogoś kim nie są. Zjawiska takie jak hejt czy negatywne komentarze mogą wpłynąć na to jak ukształtuje się psychika naszych dzieci i jakie relacje będą w przyszłości mogły nawiązać. 

Jeśli chcecie się przekonać, czy wyżej opisane zjawisko Was dotyczy spróbujcie być offline przez 48 godzin. Ci , którzy wytrwają, uzależnieni nie są! Psychologowie twierdzą, że większośc z nas jednak jest!
 Tymczasem zapraszam na porcję mody!:)


spodnie - mohito
bluzka - zara
sweter - allegro
torba - river island
czółenka - deezee.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Social Icons

Popular Posts

Featured Posts